Kategorie

Search
Co to jest bonding w stomatologii?

Co to jest bonding w stomatologii?

Kiedy borykamy się z diastemą, a także innymi ubytkami szkliwa, które powodują nieestetyczny wygląd, to możemy skorzystać z metody, która znacznie zniweluje nasze przypadłości. Najkorzystniej będzie skorzystać z takich metod, jak bonding zębów. Musimy jednak wiedzieć, że ta metoda sprawdzi się, kiedy wszystkie zęby będą aktualnie wyleczone, jednak ich wygląd estetyczny, nadal pozostawia wiele do życzenia. Wypełnianie ubytków z wykorzystaniem żywić kompozytowych sprawdzi się także do tuszowania przebarwień, co wiele osób decyduje się wykorzystać. Możemy mieć dzięki temu piękny uśmiech, w kilka chwil. Warto więc dowiedzieć się, co to jest bonding w stomatologii, bo być może okazać się, że będzie idealną metodą dla nas.

Bonding zębów – na czym polega?

Kiedy chcemy skorzystać z wypełnienia szkliwa tą metodą, to musimy dowiedzieć się, co to jest bonding w stomatologii, a także, w jakim celu się do wykorzystuje. Żywice kompozytowe to materiał, którym pokrywa się szkliwo zębów, co pozwala nie tylko na zakrycie widocznych przebarwień, ale także drobnych pęknięć, zarysowań i uszkodzeń szkliwa. Należy jednak mieć na uwadze, że aby metoda idealnie nam się sprawdziła, to musimy przede wszystkim wyleczyć wszystkie swoje zęby. Bonding bowiem nie leczy ich, tylko kamufluje niedoskonałości. Kiedy więc wykonamy go na ubytkach próchnicowych, to najprawdopodobniej pogłębią się one, co może nie tylko prowadzić do utarty zęba, ale także dosyć dotkliwych dolegliwości bólowych, które utrudnią nam codzienne funkcjonowanie. Warto zrobić wszystko, aby nie dopuścić do takiej sytuacji.

Kiedy stosować bonding na zęby?

Kiedy już dowiemy się, co to jest bonding w stomatologii, to warto sprawdzić, czy nie okaże się on idealnym rozwiązaniem dla nas. Znajdzie on swoje zastosowanie nie tylko w przypadku zarysowań szkliwa, ale także mikropęknięć, diastemy i przebarwień, które skutecznie pogarszają wygląd linii uśmiechu. Możemy więc mieć pewność, że jeżeli wszystkie zęby mamy wyleczone, jednak mimo wszystko nasz uśmiech nie prezentuje się tak, jakbyśmy tego chcieli, to bonding zębów z całą pewnością nam się sprawdzi.

Cena bonding

Cena całego zabiegu może bardzo się wahać. Nie tylko jest to spowodowane doświadczeniem kliniki, stomatologa, ale także od miasta. Przyjmuje się jednak, że kiedy chcemy pokryć żywicą kompozytową cały łuk, to będziemy musieli zapłacić około 1500 złotych. Cena jednak może być wyższa, lub cały zabieg może kosztować mniej. Warto więc wybrać się do miejsca, gdzie wykonuje się tego typu zabiegi, bo tam dowiemy się nie tylko, czy cały zabieg jest czymś dla nas, ale także o koszt jego wykonania w naszym przypadku. Kiedy mamy taką możliwość, to warto wybrać się do kilku miejsc i porównać ceny, jednak kiedy gabinet nie ma zbyt dobrych opinii, mimo niższej ceny, to nie warto ryzykować. Tylko bowiem dobrze wykonany bonding zębów poprawi ogólny wygląd uzębienia, a także sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o jego ostateczną trwałość, co jest kluczowe.