Kategorie

  • Home
  • Porady
  • Jak długo myć zęby szczoteczką soniczną?
Search
Jak długo myć zęby szczoteczką soniczną?

Jak długo myć zęby szczoteczką soniczną?

Soniczne szczoteczki do zębów to prawdziwa rewolucja w branży stomatologicznej. Dzięki nim można łatwo i stosunkowo szybko pozbyć się nawet tych zanieczyszczeń, które znajdują się w trudno dostępnych przestrzeniach. Jak działa taka szczoteczka? Jak długo myć zęby szczoteczką soniczną?

Jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Zasada działania sonicznej szczoteczki do zębów jest bardzo prosta. Opiera się ona na oddziaływaniu drgań o bardzo dużej częstotliwości, która dochodzi nawet do kilkudziesięciu tysięcy drgań w ciągu minuty. Dlatego im większa częstotliwości pracy szczoteczki, tym jest ona skuteczniejsza. Oddziaływanie ww. drgań jest bardzo istotne dla oczyszczenia zębów, gdyż wprowadzają one w ruch cząsteczki śliny, pasty do zębów i zanieczyszczeń. Dzięki temu te ostatnie szybciej ulegają rozbiciu, przez co powierzchnia tkanki zostaje skuteczniej oczyszczona. Warto zauważyć, że wprowadzenie końcówki sonicznej w drgania o tak dużej częstotliwości nie wymaga dużego nakładu energii. Dlatego najlepsze na rynku urządzenia wykorzystujące tą technologię mogą działać bez ładowania nawet przez kilkadziesiąt dni.

Czy szczoteczki soniczne są dobre?

Jeśli weźmiemy pod uwagę jak długo myć zęby szczoteczką soniczną, to odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – tak, są bardzo dobre. Generowanie drgań o określonej częstotliwości pozwala skutecznie wyeliminować nawet te zabrudzenia, które byłyby trudne do usunięcia przez tradycyjne szczoteczki ręczne i elektryczne. Warto jednocześnie dodać, że urządzenia soniczne nie uszkadzają szkliwa i nie doprowadzają do zranienia (krwotoku) dziąseł. Oznacza to, że są one polecane również tym osobom, które mają problemy z gojeniem się ran. Nie można też zapominać, że korzystanie z nowoczesnych szczoteczek jest bardzo proste. Część z nich jest wyposażona w funkcje dodatkowe, dzięki którym można łatwo myć zęby bez konieczności np. bardzo dokładnego i intensywnego szczotkowania. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób traktuje szczoteczki soniczne jako najlepsze produkty w tej kategorii.

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Zasada korzystania ze szczoteczki sonicznej jest bardzo prosta. Większość dostępnych na rynku urządzeń posiada specjalny timer, który pomaga zachować właściwe tempo czyszczenia uzębienia. Jak długo myć zęby szczoteczką soniczną? Zaleca się, aby efektywny czas czyszczenia kompletu zębów wyniósł 2 minuty. Oznacza to, że usuwanie zabrudzeń z każdej ćwiartki powinno trwać około 30 sekund. Należy też pamiętać, że mycie zębów końcówką soniczną wygląda nieco inaczej niż w przypadku standardowych szczoteczek mechanicznych. Skuteczne usuwanie zabrudzeń polega na przyłożeniu jej końcówki do zęba, a nie na jej dociskaniu i przesuwaniu wzdłuż zębiny. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał tej niezwykłej technologii.

Reasumując, szczoteczki soniczne należą do najlepszych na rynku. I właśnie dlatego warto wykorzystać możliwości, jakie one ze sobą niosą. Skuteczność czyszczenia, łatwość obsługi i niezawodność, to najważniejsze korzyści wynikające z ich stosowania.