Kategorie

Search
Genioplastyka NFZ

Genioplastyka NFZ

Genioplastyka nie jest popularnym zabiegniem. Jego celem jest zmiana kształtu brody co sprowadza się do skorygowania podbródka, który jest zbyt wystający albo zbyt cofnięty.

Ile kosztuje Genioplastyka?

Przeciętny koszt zabiegu, jeśli chodzi o genioplastykę, to 15000 złotych. Jest to więc bardzo kosztowna operacja. Jakie są wskazania do wykonania zabiegu genioplastyki? Jest to operacje z zakresu chirurgii estetycznej, a więc chodzi tylko o wskazanie estetyczne. Wielu pacjentów zgłasza się do lekarza, ponieważ nie potrafią zaakceptować swojego wyglądu, mają kompleksy z powodu swojego ciała. Niektórym osobom nie podoba się kształt ich twarzy. Wiele kobiet w pewnym wieku boryka się z problemem tak zwanego podwójnego podbródka. Bardzo trudno jest wyleczyć ten problem kosmetykami i zabiegami nieinwazyjnymi, masażami. Jest to praktycznie niemożliwe. Dlatego też ostatecznością, a właściwie jedynym możliwym wyborem, jest właśnie genioplastyka, która pozwala rozwiązać problem raz na zawsze. Trzeba powiedzieć jasno, że celem genioplastyki nie jest korekta wady zgryzu. W celu korekty wady zgryzu należy skontaktować się z ortodontą, a nie z lekarzem medycyny estetycznej.

Jakie zabiegi są refundowane przez NFZ?

Pacjenci, którzy nie mają pieniędzy na leczenie prywatne, muszą skorzystać z usług Narodowego Funduszu Zdrowia. W ramach funduszu można wykonać szereg badań laboratoryjnych, konsultacji z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej a także z lekarzami specjalistami. Na pewno żaden pacjent nie zostanie bez pomocy, chociaż czasami na tę pomoc przeba będzie trochę poczekać. Wykaz refundowanych przez NFZ zabiegów bez trudu można znaleźć w Internecie. Zawsze można także zadzwonić na infolinię gdzie eksperci udzielają potrzebnych informacji. Nie każdy pacjent dobrze radzi sobie z obsługą Internetu, więc takie zewnętrzne wsparcie jest bardzo potrzebne. Aby uzyskać refundację NFZ jakiegoś zabiegu zazwyczaj trzeba przedstawić szereg dokumentów i opinii lekarskich. Czasem i tak przychodzi decyzja odmowna, od której trzeba się odwołać. Dla chorych jest to trudny i skomplikowany proces. Należałoby popracować nad jego uproszczeniem. Genioplastyka NFZ to ciekawe zagadnienie, wydaje się jednak, że wielu pacjentów cierpli z innych powodów, których wyleczenie jest dla NFZ bardziej priorytetowe.

Genioplastyka a NFZ

NFZ refunduje szereg operacji ratujących życie i zdrowie. Próżno jednak wśród tych operacji szukać genioplastyki. Genioplastyka NFZ? Niestety, to nie jest możliwe. Oczywiście są pewne wskazania, kiedy na NFZ można wykonać operację dotyczące na przykład piersi bądź brzucha. Z powodów zdrowotnych można zmniejszyć piersi, można także usunąć fałdy skóry po operacjach bariatrycznych. Można też usunąć blizny po oparzeniach. Nigdy jednak NFZ nie sfinansuje operacji, w której celem jest tylko poprawienie wyglądu pacjenta, jeśli wcześniej wygląd ten nie został zniszczony przez czynniki zewnętrzne. Genioplastyka NFZ nie jest możliwa, co pewnie jest powodem do smutku dla wielu pacjentów.