Kategorie

Search
Jakie są sposoby na ból zęba

Jakie są sposoby na ból zęba?

Bolący ząb ma to do siebie, że staje się problemem z dnia na dzień. Oznacza to, że bardzo trudno jest zaplanować jakieś działania mające na celu załagodzenie bólu. Zawsze w takiej sytuacji podejmowane kroki są nieco chaotyczne i improwizowane. Z tego też powodu warto dowiedzieć się, jakie sa sposoby na bol zeba, aby w razie wystąpienia tego problemu być, choć w najmniejszym stopniu przygotowanym.

Domowe metody

Jakie sa sposoby na bol zeba, po które powinno się w pierwszej kolejności sięgnąć? Jak można się z łatwością domyślić, na początku sięga się po to, co ma się wokoło siebie. Trzeba więc wiedzieć, jakie domowe metody będą najlepsze. Jakie podstawowe środki można wykorzystać?
Łagodzenie bólu zęba warto rozpocząć od zimnych okładów. W sytuacji, gdy pojawia się problem z zębem, często dochodzi do powstawania stanu zapalnego, a także bolesnego obrzęku. Jeśli jednak przyłoży się do bolącego zęba coś zimnego, choćby nawet mrożonkę, można z łatwością zniwelować obrzęk, a także zmniejszyć odczuwalny ból.
Innego typu ciekawym pomysłem w przypadku bolącego zęba jest olejek goździkowy. Substancja ta jest doskonale znana każdemu, kto ma choćby najmniejsze doświadczenie kulinarne. Jak jednak można ją wykorzystać w przypadku problemu z zębem? Wystarczy tylko nieco tej substancji użyć na wacik czy też kawałek waty, a następnie tak przygotowany materiał umieścić bezpośrednio w jamie ustnej w okolicy zęba.
Kolejnym produktem, który z całą pewnością znajdzie się w każdej kuchni, jest ząbek czosnku. Ma on właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Wystarczy tylko go rozgnieść, a następnie położyć w okolicy zęba. Poczucie ulgi pojawi się naprawdę szybko.

Leki

Oczywiście liczyć się trzeba z tym, że z zębem może być naprawdę poważnie, a wtedy nawet najlepsze domowe sposoby nie zdadzą rezultatu. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Jakie sa sposoby na bol zeba, które są lepsze niż czosnek lub zimne okłady? Jak można się łatwo domyślić, chodzi oczywiście o leki.
Na rynku znaleźć można ogromną liczbę różnego rodzaju środków przeciwbólowych bez recepty, które można dość w dosłownie każdej aptece. Jeśli jednak i one nie będą wystarczająco mocno, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który będzie w stanie przepisać na receptę środki o znacznie większej sile. Oczywiście ich używanie, a także dawkowanie powinno być pod stałą kontrolą lekarza. Są to bowiem proszki o bardzo silnym działaniu, które teoretycznie mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia.

Co zrobić jeśli ból zęba nie ustaje?

Bolący ząb to naprawdę ogromny problem. Gdy zaczyna się go odczuwać, jednego można być pewnym, nawet najlepsze proszki nie rozwiążą tego problemu. Co prawda będą one maskowały i tłumiły ból, lecz przyczyna cały czas będzie obecna. Jest nią oczywiście zepsuty i objęty próchnicą ząb. Co więc należy z nim zrobić?
Jak można się łatwo domyślić, oczywistą sprawą jest to, że należy się w takiej sytuacji udać po prostu do dentysty, który oceni stan zęba, a następnie zastosuje odpowiednie leczenie.