Kategorie

Search
Ile kosztuje plomba dentystyczna?

Ile kosztuje plomba dentystyczna?

Plomba dentystyczna pozwala na wypełnienie zęba, kiedy na skutek próchnicy, lub innego uszkodzenia ząb staje się zdecydowanie bardziej narażony na uszkodzenie. Możemy więc dzięki plombie sprawić, że nie narażamy się na dolegliwości bólowe i dalsze uszkadzanie zęba. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje plomba dentystyczna, a także jaką wybrać, aby doskonale się sprawdzała. Warto też wiedzieć, kiedy plomba będzie miała doskonałe zastosowanie i sprawdzi nam się świetnie.

Czym jest plomba dentystyczna?

Plomba dentystyczna jest wypełnieniem, które wykorzystuje się do mniejszych lub większych ubytków zęba. Od tego, jaką wybierzemy, będzie zależała nie tylko trwałość wypełnienia, ale także wygląd zęba po wykonanym zabiegu. Warto wybrać się do stomatologa, który postara się nie tylko prawidłowo wypełnić ząb, ale także zrobić wszystko, aby wypełnienie nie było widoczne wcale. Mamy więc gwarancję, że ząb zostanie uratowany i nie będziemy musieli martwić się o jego wygląd estetyczny, ale także o dolegliwości związane z uszkodzonym szkliwem zęba. To powoduje wiele problemów związanych z wnikaniem pokarmów i bakterii do wnętrza zęba. Kiedy szkliwo jest mocno uszkodzone, to możemy spodziewać się, że będą gromadzić się w nim resztki jedzenia. To nie tylko spowoduje dalsze uszkodzenia, próchnicę, ale także dolegliwości bólowe, kiedy bakterie i resztki pokarmu dotrą do nerwu zębowego. Warto więc się przed tym zabezpieczyć, bo będziemy pewni, że rzeczywiście ząb nie tylko będzie wyglądał lepiej, ale także nie będzie szans na gromadzenie się resztek, których nie będziemy sami w stanie się pozbyć poprzez szczotkowanie.

Zastosowanie plomby dentystycznej

Plomby dentystyczne wykorzystuje się do wypełniania ubytków zębowych, kiedy na skutek próchnicy, lub jakichkolwiek innych czynników, ząb został uszkodzony. W tym przypadku nie możemy mieć pewności, czy rzeczywiście nie dojdzie do dalszych uszkodzeń zęba. Ponadto, musimy wiedzieć, ile kosztuje plomba dentystyczna, bo uszkodzony ząb to nie tylko problem zdrowotny, ale także wizualny. Warto więc dowiedzieć się, jaką plombę w tej sytuacji wybrać, a także, jaki jest jej ostateczny koszt.

Koszt plomby dentystycznej

O tym, ile kosztuje plomba dentystyczna, będzie decydować nie tylko miejsce, w którym ostatecznie będziemy ją zakładać, ale także rodzaj plomby, jaką dla siebie wybierzemy. Nie da się więc jednoznacznie określić, jaki będzie koszt całego zabiegu, bez wybrania się do gabinetu stomatologa. Cena bowiem waha się od 150 złotych, aż do 300. Należy mieć także na uwadze, że istotnym czynnikiem decydującym o koszcie założenie plomby jest stopień zniszczenia zęba. Nie warto jednak na tym oszczędzać, bo dobrze założona plomba, oraz dobrana umiejętnie pozwoli nam na ukrycie ubytku. Dzięki temu i wizualnie i pod względem zdrowotnym ząb będzie służył nam długie lata doskonale. Warto jednak wybrać zaufany gabinet, który zajmie się wypełnieniem ubytku profesjonalnie, żebyśmy mieli pewność powodzenia zabiegu, co jest kluczowe.