Kategorie

  • Home
  • Porady
  • Czy paski wybielające zęby są skuteczne?
Search
Czy paski wybielające zęby są skuteczne?

Czy paski wybielające zęby są skuteczne?

Wiele osób uważa, że jednym z największych problemów, z którym trzeba się zmagać na drodze do posiadania pięknych zębów, jest próchnica. Jak się jednak okazuje, równie potężnym wrogiem jest przebarwianie się zębów. Jak się okazuje, problem zżółkniętych i nieestetycznych zębów jest wcale nie mniejszy niż ubytki. Często stosowaną metodą leczenia przebarwień są specjalne paski wybielające. Warto sobie jednak zadać pytanie, czy faktycznie się one sprawdzają. Czy paski wybielające zęby są skuteczne?

Czy paski wybielające zęby działają?

Jak każdy doskonale wie, zabieg wybielający zęby najczęściej przeprowadzany jest u stomatologa. Polega ona na nakładaniu na zęby specjalnej pasty, która reagując z promieniem lasera, powoduje wybielenie zębów. Taki zabieg jest jednak dość drogi, a także czasochłonny. Alternatywnym sposobem na wybielenie zębów są paski wybielające. Czym one są?

Paski tego rodzaju to domowa metoda wybielania, która polega na naklejeniu na zęby gotowych, kupionych w aptece pasków. Są one elastyczne oraz giętkie, więc świetnie dopasowują się w jamie ustnej. Zawierają w swoim składzie nadtlenek wodoru, który ma za zadanie reagować z zabarwionymi zębami. Paski tego rodzaju powinno się stosować rano i wieczorem przez około 30 minut. Czy paski wybielające zęby są skuteczne? Jest to metoda, która na pewno działa, lecz jej skuteczność jest dość ograniczona. Dlatego też, jeśli planuje się z niej skorzystać, warto upewnić się, jakie są jej najważniejsze wady oraz zalety.

Paski wybielające zęby – wady i zalety

Podobnie jak w przypadku każdej innej metody wybielania zębów, paski mają swoje wady i zalety. Dlatego też, jeśli chce się poznać odpowiedź na pytanie, czy paski wybielające zęby są skuteczne, warto poznać ich mocne i słabe strony.
Co więc można zaliczyć w pierwszej kolejności do wad takich pasków? Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o tym, że choć faktycznie da się zauważyć pozytywne efekty ich oddziaływania na zęby i stają się one dzięki nim bielsze, to jednak osiągane rezultaty nie mogą być z pewnością określone jako oszałamiające, a co najwyżej jako dobre.

Dlatego też, jeśli ktoś chciałby mieć naprawdę białe zęby, to zdecydowanie lepszym wyjściem będzie np. laserowe wybielanie. Kolejną bardzo dużą niedogodnością takiego wybielania jest to, że otrzymywane efekty nie utrzymują się zbyt długo. Najczęściej zęby pozostają białe przez około 6 miesięcy, a potem znowu wracają nich przebarwienia.
Nie można również nie wspomnieć o tym, że takie paski mają dość ograniczone działanie, ponieważ sięgają zaledwie do czwórek, podczas gdy pozostałe zęby nie zostają wybielone. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że paski nie działają z zębami z plombami, martwymi czy też z koronami.

Jakie są natomiast najważniejsze zalety? Nie da się ukryć, że ogromną korzyścią jest to, że jest to metoda domowa, która nie wymaga udawania się do dentysty. Prowadzi to do drugiej zalety, czyli do bardzo niskiej ceny takiego wybielania.

Paski wybielające zęby – cena

Ile konkretnie kosztuje wybielanie zębów przy pomocy specjalnych pasków wybielających? Jak się okazuje, spokojnie można je dostać w każdej aptece za cenę często niższą niż 100 złotych. Jest to więc wydatek o wiele niższy niż klasyczne wybielanie zębów u stomatologa.