Kategorie

  • Home
  • Porady
  • Ile kosztuje aparat ortodontyczny dla dziecka?
Search
Ile kosztuje aparat ortodontyczny dla dziecka?

Ile kosztuje aparat ortodontyczny dla dziecka?

Aparat ortodontyczny dla dziecka jest w stanie skorygować, nawet najbardziej skomplikowaną wadę zgryzu. Musimy jednak wiedzieć, że kluczem jest skorzystanie z tej metody leczenia, jak najszybciej. Tylko tak będziemy pewni, że całe leczenie będzie najtrwalsze i nie będzie konieczności powtarzania go w przyszłości. Wiele wad, szczególnie tych najbardziej skomplikowanych bowiem, powraca, kiedy głowa dziecka przestaje rosnąć. Warto więc zdecydować się na skorygowanie wady zgryzu, jak najwcześniej, bo dzięki temu będziemy pewni, że zrobiliśmy wszystko, aby odpowiednio zadbać o uzębienie naszego dziecka. Przyjmuje się, że najlepszy okres do założenia aparatu, to wiek od 10 do nawet 14 lat. Warto dowiedzieć się więc ile kosztuje aparat ortodontyczny dla dziecka, a także, jakie rodzaje mamy do wyboru, aby wybrać ten najlepszy.

Aparat ortodontyczny dla dziecka – co to jest?

Aparat ortodontyczny dla dziecka, to połączenie łuku ortodontycznego z zamkami, co pozwala na manewrowanie i mniejsze lub większe ściskanie zębów, przez co wada zgryzu, widocznie się zmniejsza. Musimy jednak wiedzieć, że mamy do wyboru wiele różnych aparatów ortodontycznych, te w postaci nakładek na zęby, a także stałe, które wymagają comiesięcznych wizyt u ortodonty, w celu dostosowywania stopnia ściskania zębów, aby miały szansę wskoczyć na swoje prawidłowe miejsce. Musimy wiedzieć, że to, jaki aparat będzie konieczny do założenia, zależy od samej wady zgryzu, a także wieku dziecka. Najlepszą metodę leczenia jednak wybierze dla nas lekarz ortodonta.

Kiedy stosuje się aparat ortodontyczny?

Kiedy nasze dziecko ma wadę zgryzu, lub zęby są nie do końca proste, to warto dowiedzieć się, ile kosztuje aparat ortodontyczny dla dziecka. To bowiem właśnie nim, jesteśmy w stanie zniwelować niemalże każdą wadę, nawet tą najbardziej widoczną i skomplikowaną. Należy wiedzieć, że jest to konieczne nie tylko ze względów wizualnych, ale także, jeśli chodzi o zdrowie dziecka. Zęby, które nie znajdują się w jednej prostej linii, o wiele trudniej się czyści. W szczelinach także gromadzi się pokarm i bakterie, które mogą spowodować uszkodzenia zęba. Nie warto tego bagatelizować, tylko jak najszybciej skorzystać z możliwości leczenia ortodontycznego.

Cena aparatu ortodontycznego dla dzieci

Wielu rodziców, którzy borykają się z wadą zgryzu u swojego dziecka, zastanawia się, ile kosztuje aparat ortodontyczny dla dziecka. Musimy jednak mieć na uwadze, że wszystko zależy nie tylko od miejsca samego leczenia, ale także od stopnia wady. Cena aparatu stałego, to koszt od 1500 do nawet 2000 złotych, jednak mowa tutaj o najprostszych aparatach stałych. Metoda nakładową to koszt od 500 złotych do nawet 1000 za jeden łuk. Kiedy jednak chcemy zdecydować się na leczenie aparatem, który jest mniej widoczny, to możemy spodziewać się kosztów, nawet kilkunasto tysięcznych. Do tego należy doliczyć także comiesięczne wizyty u ortodonty, który znacznie powiększą koszt całego leczenia. Warto więc wybrać się do kilku gabinetów i dowiedzieć się, jaki będzie koszt leczenia w naszym przypadku.