Kategorie

Search
Czy wybielanie zębów jest trwałe?

Czy wybielanie zębów jest trwałe?

Posiadanie pięknych i zdrowych białych zębów jest marzeniem wielu ludzi. Z tego też powodu dbają oni o odpowiednią higienę jamy ustnej, a także regularnie chodzą do stomatologa. Niestety nawet tak skrupulatne dbanie o posiadane zęby nie uchroni ich przed przebarwieniem, w wyniku którego staną się one żółte. Co prawda zęby można spróbować wybielić, lecz nikt nie wie, jak długo uzyskany efekt będzie się utrzymywał. Czy wybielanie zębów jest trwałe?

Wybielanie zębów nakładkowe – jak długo trwa efekt?

Zanim przejdzie się do omawiania tego, czy wybielanie zębów jest trwałe, trzeba najpierw zdać sobie sprawę, że nie ma jednej tylko metody pozwalającej pozbyć się nieestetycznego koloru z zębów. Każda metoda nie tylko nieco inaczej przebiega, lecz przede wszystkim cechuje się różną trwałością. Jedną z częściej wykorzystywanych form wybielania zębów jest używanie do tego celu specjalnych nakładek.

Wybielanie nakładkowe polega na wykonaniu przezroczystej formy, którą pacjent musi nosić każdego dnia przez określony czas. Przed jej założeniem wlewa się do środka nieco żelu wybielającego, aby cały czas przylegał on do zębów.
Czy wybielanie zębów jest trwałe, jeśli wykorzystuje się nakładki? Przeważnie pozytywny efekt wybielania utrzymuje się około 2 lata. Przez ten czas pacjent powinien cieszyć się pięknymi białymi zębami.

Wybielanie zębów laserowe – jak długo utrzymuje się efekt?

Drugim bardzo popularnym rozwiązaniem pozwalającym wybielić zęby, jest wykorzystywanie metody laserowej. Przeprowadza się ją w gabinecie stomatologicznym, a polega ona na naświetlaniu zębów specjalną lampą diodową. Podczas zabiegu pacjent ma nakładany na zęby żel wybielający, który w wyniku oddziaływania na niego światła z lampy reaguje ze szkliwem zębów i zaczyna utleniać przebarwienie.

Czy wybielanie zębów jest trwałe, jeśli wykorzysta się do tego zadania metodę laserową? Nie da się ukryć, że pozwala ona uzyskać pożądane efekty znacznie szybciej. Zamiast nosić przez wiele dni nakładki, można w ciągu jednej wizyty stać się posiadaczem pięknych białych zębów. Jeśli chodzi o trwałość, to z reguły pacjenci mogą cieszyć się białymi zębami przez około 3 lata od wykonania zabiegu.

Jak wydłużyć trwałość wybielania?

Czy wybielanie zębów jest trwałe? Jak widać po powyższym opisie, w zależności od zastosowanej metody czas utrzymywania się białego koloru zębów to przeważnie 2 do 3 lat. Nie jest to więc zbyt długo, zważywszy na to, że takie wybielanie dość sporo kosztuje. Czy są zatem jakieś metody na to, aby poprawić trwałość wybielania?
Istnieje wiele ciekawych sposobów, które pozwalają nieco przedłużyć czas, gdy na zębach będzie utrzymywał się piękny biały kolor. Jednym z lepszych rozwiązań jest stosowanie specjalnej wybielającej pasty do zębów. Dzięki niej szkliwo znacznie dłużej pozostanie w dobrym stanie.

Oczywiście równie istotne jest także to, jak będzie się dbało o swoje zęby. Przez pierwszy okres po wybielaniu zalecana jest tzw. biała dieta, czyli wyeliminowanie z jadłospisu wszystkich silnie barwiących produktów takich jak wino, buraki, wiśnie, herbatę czy też kawę.