Kategorie

Search
Wybielanie zęba martwego - efekty

Wybielanie zęba martwego – efekty

Każdy chce mieć piękne, zdrowe i dobrze prezentujące się zęby. Niestety często zdarza się tak, że pomimo usilnych starań, częstego mycia i pielęgnowania swoich zębów, tak czy inaczej ich wygląd się pogarsza. Szczególnie problematyczne jest przebarwianie się zębów. Jest to zjawisko, które naprawdę poważne staje się w sytuacji, gdy dotyka martwego zęba. Wybielanie zęba martwego efekty i przebieg leczenia.

Metody wybielania martwych zębów

Dlaczego martwy ząb jest problem? Z uwagi na to, że pozbawiony jest on miazgi zębowej, bardzo szybko dochodzi do utraty przez niego naturalnego białego koloru, a następnie do stopniowego ciemnienia, co z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej widoczne na tle zdrowych zębów. Sprawia to, że wiele osób szuka rozwiązania i sposobu na to, jak taki ząb wybielić. Jak się okazuje, współczesna medycyna oferuje kilka ciekawych metod.
Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście założenie na ząb licówki. Jest to specjalna nakładka na ząb, która dobierana jest kształtem i kolorem do pozostałych zębów i umieszczana na martwym i przebarwionym zębie. Znacznie lepszym pomysłem jest jednak zabieg wybielania wewnątrzkomórkowego. Polega on na podaniu środka wybielającego do wnętrza komory zęba, co daje naprawdę świetne efekty.

Wybielanie zęba martwego — przebieg

Wybielanie zęba martwego efekty — od czego zależą? Zanim przejdzie się do tego, na co można liczyć w zakresie przeprowadzania zabiegu wybielania zębów, warto się najpierw dowiedzieć, na czym zabieg ten w ogóle polega. Jak więc przebiega najczęściej wykorzystywana metoda, czyli wybielanie wewnątrzkomórkowe?
Zabieg ten, krótko mówiąc, polega na otworzeniu i odpowiednim opracowaniu wewnętrznej komory zęba. Nie jest to jednak takie proste i wymaga naprawdę precyzyjnych przygotowań. Najważniejszą sprawą jest w tym wypadku zabezpieczenie kanałów zębowych, aby nie przedostały się do ich wnętrza używane do wybielania substancje. Mogłoby to spowodować poważne komplikacje zdrowotne. W tym celu najczęściej używane jest specjalne cementowe wypełnienie. Po zabezpieczeniu kanałów do zęba podaje się środek wybielający, który kilkukrotnie podczas kolejnych wizyt będzie wymieniany. Po zakończeniu procesu wybielania ząb zostaje wypełniony.

Efekty wybielania martwych zębów

Wybielanie zęba martwego efekty — czy warto wykonywać taki zabieg? Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto podejmować się w ogóle wykonywania takiego zabiegu. Czy jest on skuteczny, a efekty zadowalające?
Jak się okazuje, ząb po zabiegu wybielania wewnątrzkomórkowego stanie się wyraźnie bielszy i swoim wyglądem niczym nie będzie odbiegał od pozostałych zębów. Wiedzieć jednak trzeba, że podobnie jak one, nadal będzie podatny na proces przebarwiania. Oznacza to, że zabieg wybielania nie jest trwały i prędzej czy później będzie wymagał powtórzenia. Jak szybko do tego dojdzie? W tym wypadku wiele zależy od zachowania samego pacjenta. Jeśli będzie on unikał picia dużej ilości wina, kawy czy też jedzenia np. potraw z kurkumą, dobry wygląd zęba może się utrzymać przez wiele lat.