Kategorie

Search
Korekcja zgryzu u dorosłych

Korekcja zgryzu u dorosłych

W ostatnich latach coraz więcej osób zasięga porady lekarza ortodonty. Proste, ładne zęby to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim kwestia zdrowotna. Nieprawidłowości w tym obszarze mogą skutkować na przykład bólami głowy albo problemami z żołądkiem na skutek trawienia źle przeżutych pokarmów.

Czy każda wadę zgryzu można wyleczyć?

Z pewnością istnieją bardzo skomplikowane wady zgryzu, które stanowią dużą trudność dla lekarza ortodonty. Czasami jest potrzeba konsultacji z innymi lekarzami, aby ustalić plan działania. Jednak każdy pacjent, który czuje, że potrzebuje porady lekarza ortodonty, powinien niezwłocznie zgłosić się do gabinetu i pozwolić na podjęcie działań lekarzowi. Lekarz to osoba wykwalifikowana do oceny problemu, postawienia diagnozy i ustalenia planu leczenia. Korekcja zgryzu u dorosłych, tak samo jak u dzieci, to skomplikowany proces, wymagający cierpliwości. Konieczne jest zaufanie do lekarza prowadzącego. Dlatego też należy wybrać osobę, która ma bardzo dobre opinie o innych pacjentów, nieustannie się dokształca i podwyższa swoje kwalifikacje. Tylko wtedy pacjent będzie miał pewność, że jest w dobrych rękach.

Ile trwa leczenie zgryzu głębokiego?

Leczenie ortodontyczne jest procesem dość długim i na pewno nie należy oczekiwać spektakularnych rezultatów po kilku miesiącach. Czasami do końca życia trzeba nosić specjalny aparat, który zapobiegnie temu, że wada powróci. Czas noszenia aparatu ortodontycznego można oszacować na mniej więcej 2 lata. Czasami jednak leczenie przedłuża się i jest to niezależne od pacjenta, a nie od dentysty. Pojawiają się komplikacje. Bywa, że dopiero w trakcie leczenia okazuje się, że pierwotny plan trzeba zmienić. Czasem pacjent potrzebuje operacji, a czasami trzeba usunąć jeden lub kilka zębów, aby pozostałe mogły zmieścić się w szczęce. Decyzja o usunięciu zdrowych zębów zawsze jest bardzo trudna, więc pacjenci często konsultują tę decyzję z innymi specjalistami. Korekcja zgryzu u dorosłych to nie jest moda, ale konieczność, aby mieć ładne, proste zęby, które później nie będą źródłem kłopotów.

Ile kosztuje operacja na krzywy zgryz?

Czy warto godzić się na operację na krzywy zgryz? Każda operacja to poważna ingerencja w organizm, konieczność zastosowania znieczulenia ogólnego. Nic dziwnego, że pacjenci się tego boją. Jeżeli jednak specjalista rekomenduje takie rozwiązanie, oznacza to, że jest to dla pacjenta absolutnie najlepsza decyzja. W przypadku niektórych wad zgryzu konieczna jest operacja, która kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od rodzaju wady i ośrodka, a także renomy samego lekarza, który będzie wykonywał operację. Korekcja zgryzu u dorosłych jest coraz bardziej powszechna społeczeństwie. Jest wiele osób, które jako dzieci nie mogły sobie pozwolić na wizytę u ortodonty, ponieważ dla rodziców byłoby to zbyt duże obciążenie finansowe. Już jako dorośli postanowili zadbać o swój zdrowy i piękny uśmiech. Cudownie, że świadomość społeczeństwa jest tak duża i ludzie bez obaw ufają ortodontom.